جوجه یک روزه حداکثر ۳۰ ساعت بعد از تولد باید با دان سرشار از پروتئین و با کیفیت تغذیه شود. اگر آنها بیش از حد گرسنه بمانند مقاومت بدنی آنها در برابر بیماری ها بسیار ضعیف شده و زرده نیز به خوبی جذب بدن آنها نمیشود.

همچنین برای تغذیه جوجه ها باید از دانخوری های مخصوص استفاده نمود. برای غذا دادن به جوجه ها و دسترسی سریع آنها به غذا در هفته اول از دانخوری های اولیه به نام دانخوری بشقابی استفاده میشود. این نوع دانخوری ها دارای لبه های کوتاه بوده و کف آنها نیز دارای برجستگی هایی می باشد که جوجه ها را به نوک زدن تحریک میکند. یک دانخوری بشقابی به قطر ۳۳ سانتی متر برای تغذیه ۶۵ جوجه کفایت میکند. البته معیار اصلی تعداد دانخوری ها و آبخوری ها در سالن پرورش مرغداری این است که جوجه ها در هنگام خوردن و یا آشامیدن منتظر نمانند.

نکات مهم به هنگام تهیه غذای جوجه یک روزه

جیره اولیه برای جوجه های یک روزه باید شرایط ذیل را داشته باشد:

  • غذای جوجه یک روزه باید دارای انرژی، پروتئین های قابل هضم و اسید آمینه های ضروری باشد. به همین منظور جوجه ها در هفته اول با دان پیش استارتر تغذیه میشوند که حاوی ۲۲ درصد پروتئین است.
  • یک جیره غذایی با کیفیت باید به لحاظ ویتامین ها، مواد معدنی و ریز مغذی ها بالانس شده باشد تا جوجه یک روزه بتواند تمام احتیاجات غذایی خود را توسط آن دریافت کند.
  • غذای مصرفی جوجه ها بایستی فاقد عنصرهای سمی و بدون هرگونه کپک زدگی و یا آلودگی باشد.
  • اندازه و شکل فیزیکی دان مصرفی جوجه ها در یک هفته اول بسیار مهم می باشد. معمولا از خوراک آردی (فرم مش) برای تغذیه جوجه های یک روزه در هفته اول استفاده میشود. در صورت استفاده از پلت نیز قطر آن نباید بیش از ۲ میلی متر باشد.

اصولا استفاده از دان پلت و کرامبل با قطر ۱.۸ الی ۲ میلیمتر برای تغذیه جوجه ها تا سن ۷ روزگی توصیه میشود. چون در تهیه این نوع دان ها مواد مغذی، ویتامین ها و مواد معدنی به صورت یکسان ترکیب شده است.